AKTUALITY

Další stránka:1 2 3 4 5

Dne 28.6.2021 byl zahájen první virtuální Evropský šampionát jerseyského skotu. Videa v daném formátu se zvířaty ve výstavní úpravě bylo nutné zaslat do 15.6.2021. Děkujeme tímto všem podnikům, které se měly chuť zapojit - ŠZP Lány ČZU (3ks), 1.zas Chorušice (3 ks), Farma Miller Svrkyně (1ks), Judr. Zdeněk Pelc Farma Dučický dvůr (1ks) a 2 kravky z INPLEMu Tehov.

Je to zase nová zkušenost pro chovatele, kteří si tak mohou zkusit poměřit výsledky své práce se světovou konkurencí. Je pravda, že fyzicky by se na jedné výstavě jen obtížně mohly potkat krávy z Jižní Ameriky, Kanady a Evropy.

Úroveň chovů plemen jersey a brown swiss v ČR rychle roste a tak se začínají objevovat zvířata, která naplňují svůj genetický potenciál a ukazují nám své až neuvěřitelné produkční schopnosti.

Přehlídku plemene Jersey jsme si nenechali ujít, i přes menší počet diváků zde panovala dokonalá atmosféra, která byla umocněna konáním v pozdních večerních hodinách

Sobota 1. února patřila brownswisským kravám všech kategorií.

V mnoha zemích západní Evropy je chov plemene Jersey tradicí a rutinou, u nás je to zatím nadšení a zápal, ale základy tady jsou a my na nich budeme stavět.

Výstava se uskutečnila v rámci NVHZ 2019 na brněnském výstavišti. Připadla nám čest celou výstavu na předvadišti dojeného skotu otevírat.

Brownky všem přítomným daly hrdě na vědomí, že tady prostě jsou a mají a budou mít v české kravské společnosti své místo!

Další stránka:1 2 3 4 5