AKTUALITY

Další stránka:1 2 3 4 5

FADOM, DOLNÍ MĚSTO 17. listopadu 2022

V dubnu 2022 se při příležitosti 125 let Švýcarského svazu chovatelů skotu Brown Swiss v Zugu konala významná chovatelská akce a to Bruna 2022, tedy výstava skotu Brown Swiss a Original Braunvieh.

Pětiletá kráva DEL PRIMERO SALLY se stala grandšampionkou

Ve dnech 5. - 8. 9. 2021 proběhla na brněnském výstavišti dlouho očekávaná Výstava hospodářských zvířat ANIMAL TECH 2021, jejíchž součástí byly i IV. Národní šampionáty plemen JERSEY a BROWN SWISS.

Dne 28.6.2021 byl zahájen první virtuální Evropský šampionát jerseyského skotu. Videa v daném formátu se zvířaty ve výstavní úpravě bylo nutné zaslat do 15.6.2021. Děkujeme tímto všem podnikům, které se měly chuť zapojit - ŠZP Lány ČZU (3ks), 1.zas Chorušice (3 ks), Farma Miller Svrkyně (1ks), Judr. Zdeněk Pelc Farma Dučický dvůr (1ks) a 2 kravky z INPLEMu Tehov.

Je to zase nová zkušenost pro chovatele, kteří si tak mohou zkusit poměřit výsledky své práce se světovou konkurencí. Je pravda, že fyzicky by se na jedné výstavě jen obtížně mohly potkat krávy z Jižní Ameriky, Kanady a Evropy.

Úroveň chovů plemen jersey a brown swiss v ČR rychle roste a tak se začínají objevovat zvířata, která naplňují svůj genetický potenciál a ukazují nám své až neuvěřitelné produkční schopnosti.

Přehlídku plemene Jersey jsme si nenechali ujít, i přes menší počet diváků zde panovala dokonalá atmosféra, která byla umocněna konáním v pozdních večerních hodinách

Další stránka:1 2 3 4 5