Cremona 2016: Národní výstava jerseyského skotu

Každý rok láká chovatele a šlechtitele poslední víkend v říjnu italská Cremona ke zhlédnutí impozantní národní výstavy skotu nejen Holštýna, ale i Jerseyského skotu. Na pozvání našich italských přátel se výstavy s rozšířeným programem zúčastnila i skupina dvanácti fandů z ČR.

V pozdním pátečním odpoledni proběhla již 6. národní výstava Jerseyek. Vystaveno bylo okolo čtyřiceti zvířat včetně jalovic. Co do počtu to byl trochu ústup ze slávy v porovnání s předešlými lety, ale kvalita a úroveň přípravy zvířat byla opět fantastická.

Jalovice již tradičně předváděly děti různého věku. Vítězkou se stala velmi elegantní 18 měsíců stará jalovice po americkému býkovi Valentino.
 


Krávy již se vší vážností vodili dospělí a bylo se na co koukat. Celkovou vítězkou se stala 4 roky stará ELLE KYROS ZELANTE z farmy nám již dobře známého pana Ferrariniho. Na tomto pánovi je vidět, jak má krávy rád, jeho srdce pro ně bije a prostě je to „pan chovatel“. Jeho úspěch pak podtrhla rezervní šampionka též z jeho farmy, prvotelka ELLE LEGAL ANKY, která se stala rovněž krávou s nejlepším vemenem.

Výsledky:

  • SENIOR CHAMPION CHAMPION: ELLE KYROS ZELANTE (KYROS),SOC. AGR FERRARINI S.P.A., RE
  • RESERVE CHAMPION: ELLE LEGAL ANKY (LEGAL), SOC. AGR FERRARINI S.P.A., RE
  • JUNIOR CHAMPION CHAMPION: AL.CE J.VALE BLOSSOM-ET(VALENTINO),SOC. AGR CERRI PIETRO RINALDO & FIGLI S.S., LO
  • RESERVE CHAMPION: LA JERSINA ZIOLA (BEAUTIFUL),AZ. LA JERSINA, TO

 Ing. Petr Zajíček