Nový web » Články » Články » SWISS EXPO 2020 - ŠAMPIONÁT JERSEYEK

Swiss Expo 2020 v Ženevě pro nás bylo fantastickým zážitkem. Soutěžilo osm plemen a přihlášených bylo bezmála 1400 zvířat ze Švýcarska, Itálie, Španělska, Německa, Francie, Lucemburska a Rakouska.

Přestože naším hlavním cílem návštěvy byly šampionáty holštýnského plemene, nenechali jsme si ujít ani přehlídku plemene jersey.  Rozhodčím pro tento šampionát byl vybrán Joel LEPAGE z Kanady. I přes menší počet diváků zde panovala dokonalá atmosféra, která byla umocněna konáním v pozdních večerních hodinách.
 


Jalovice byly předvedeny celkem v pěti kategoriích. Již při předvedení první skupiny nejmladších jalovic jsme si vybrali svou oblíbenkyni, fantastickou ROSIE ET, která dokázala konkurovat i mnohem starším jalovicím. Umístila se na prvním místě ve své skupině a nakonec se stala rezervní šampionkou. Vítězkou mezi jalovicemi se stala Du Bon Vent On T Aime.

Po jalovicích byly předvedeny mladé krávy ve dvou početných skupinách, překvapila nás především kondice a rámec předváděných jerseyek. To nejlepší však přišlo nakonec a do předvadiště vstoupila skupina nejstarších krav. Z počátku poloprázdné tribuny se zaplnily a přišlo napínavé finále. Titul šampionky obhájila Suprême May POMME D'API, která si rovněž odnesla cenu za nejlepší vemeno.

Milan Mikšovský (1. ZAS Chorušice)
 

Šampionka

Suprême May POMME D'API DJ 

DJ May x Belmont
Vicešampionka Bül-R Oliver-P MELODIE Oliver-P x Eclipes-ET P
Nejlepší vemeno Suprême May POMME D'AP DJ May x Belmont