Nový web » Články » STyle World Dairy Championship 2020

Je to zase nová zkušenost pro chovatele, kteří si tak mohou zkusit poměřit výsledky své práce se světovou konkurencí. Je pravda, že fyzicky by se na jedné výstavě jen obtížně mohly potkat krávy z Jižní Ameriky, Kanady a Evropy.

Na stránkách online výstavy naleznete po kliknutí na plemeno a kategorii jednotlivá zvířata ve výsledném pořadí, jejich fotografie a videa krav v pohybu. Dále je na téže stránce modul s videy jednotlivých rozhodčích, kteří v nich komentují jednotlivá zvířata a zdůvodňují svá rozhodnutí. Níže také naleznete kompletní soupis výsledků dle plemen a kategorií.

Po shlédnutí zvířat a výsledků jsme konstatovali, že patrný rozdíl mezi českými vystavovateli a těmi vítěznými byl hlavně v úrovni přípravy zvířat. A nemyslím tím fitting, ale zejména tu "vyvoděnost" krav, klid a ladnost, s jakou se předvedly. Věřím, že když se nám podaří krávy psychicky ještě lépe připravit, můžeme být už konkurencí, která bude útočit na přední příčky žebříčků.

Překvapilo nás, že účast nebyla podle všeho nijak vysoká. Velká část kategorií (možná i proto, že jich bylo velmi mnoho) zůstala dokonce zcela neobsazená. Je v tom pohodlnost nebo nedůvěra chovatelů? Těžko říci, ale z toho mála evropských účastníků se Česká republika ukázala jako iniciativní partner!

JERSEY

V kategorii těch nejmladších Winter Heifer Calf se účastnily dvě jerseyky z ČR, konkétně z chovu pana Petra Zajíčka. Šlo o polosestry Inplem Jiggy Champagne P, která se umístila ve své kategorii na pěkném druhém místě, a Inplem Jiggy Diana. Obě jalovičky mají též stanovené genomické plemenné hodnoty v USA, Champagne P má velice solidních 104 bodů JPI a NM$ 383, jalovička Diana má aktuálně JPI 119 a NM$ 410 bodů, což ji činí dosud nejlépe hodnocenou zástupkyni svého plemene v ČR.
Inplem Oliver Cherry P v kategorii dvouletých krav důstojně reprezentovala také českého chovatele Petra Zajíčka.
 

BROWN SWISS

Ani zástupkyní plemene Brown Swiss nebylo mnoho, ačkoliv jde o jedno z nejfrekventovanějších plemen nejen v USA. Českou republiku reprezentovala jako jediná jalovička Mirin Stázka paní Ingrid Štěpánové z Farmy Mirin. Ve své skupině obsadila 1. příčku a nakonec získala titul rezervní šampionky v kategorii jalovic!
 


Za firmu Inplem, která chovatelům pomáhala s účastí an STyle WDC, všem děkujeme za účast a gratulujeme k důstojné reprezentaci. Jsme rádi, že jste se do toho pustili spolu s námi, je to zase nová a zajímavá zkušenost, která nás může posunout jedině kupředu.

                                   Ing. Magdalena Zajíčková, INPLEM s.r.o.