IV. Národní šampionáty plemen JERSEY a BROWN SWISS, BRNO 2021

IV. NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT PLEMENE JERSEY

V neděli 5.9.2021 proběhl Šampionát plemen JERSEY. Mohli jsme sledovat přehlídku jemné kapacitní krásy, která je po toto plemeno typická. Představilo se nám téměř čtyřicet zvířat různých věkových kategorií. Součástí Jersey Šampionátu je již tradičně divácky vděčná soutěž malých vodičů. Nejmladšímu vodiči nebylo ještě ani 5 let.

Národního šampionátu plemene jersey se zúčastnili: 1. zemědělská a.s. Chorušice, CZF Miller Svrkyně, ŠZP Lány České zemědělské univerzity, Dučický dvůr s.r.o., Vladimír Gärtner (Farma Voděrádky), K. Hušvárová, Ladislav edek, Petr Novák (Kochánov), SOŠ a SOU Horšovský Týn, Josef Němec & Dominika Takáčová, David Urbánek, Petr Zajíček, Josef Zajíček, ZD Sloupnice, ZS Vysočina a.s.

IV. NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT PLEMENE BROWN SWISS

V pondělí 6.9.2021 nastoupily do předvadiště zástupkyně plemene BROWN SWISS. Synonymem tohoto plemene je úžasná konstituční pevnost a velmi dobrá mléčná užitkovost. Předvedené jalovice a krávy byly ukázkové zástupkyně tohoto plemene.

Národního šampionátu plemene brown swiss se zúčastnili: 1. zemědělská a.s. Chorušice, FADOM s.r.o., Farma Bláto, Farma Mirin, Farma Struhy s.r.o., Farma Volavec, Petr Hrůnek (Zvánovice), Kubátovi (Dobříčkov), Petr Novák (Kochánov), Senagro a.s., SŠZe a V Lanškroun, Petr Zajíček.
 


Nutno říci, že se jednalo po dlouhé době o velice příjemné chovatelské setkání. Doba coronavirová nám totiž v podobných konáních bránila, proto jsme si to velice užili a doufám, že i všichni zúčastnění chovatelé, kterým tímto všem upřímně děkujeme za účast a hlavně přípravu svých zvířat. 

Poděkování patří také našemu ošetřovatelskému týmu v čele s Josefem Zajíčkem. V neposlední řadě pak střihačskému týmu našeho Radka Hlavničky, který odvedl výkon na evropské úrovni.

A poslední poděkování patří paní Janě Vohryzkové a panu Jindřichu Hellerovi za aktivní přístup k výstavě a prezentaci plemene Tyroslý šedý.

Jana Brodská

Komplení fotogalerii šampionátů naleznete zde: 
JERSEY
BROWN SWISS