10. NÁRODNÍ VÝSTAVA JERSEY V ITÁLII 7.11.2021

Tato vrcholná chovatelská výstava jerseyek se uskutečnila až po dvou letech (kvůli protipandemickým opatřením) a přemístila se z tradiční Cremony do nedalekého Montichiari.
 

Absolutní vítězky granfinále
 

Množství zvířat bylo oproti běžnému stavu asi poloviční a tak byla výstava svým rozsahem zcela srovnatelná s našimi národními šampionáty v Brně. Překvapivě i kvalita zvířat, s výjimkou asi čtyřech nebo pěti nejlepších, byla srovnatelná s českou úrovní. Největší rozdíl však stále vidím v kvalitě přípravy předvedení. Všechna zvířata chodila jako panenky, krásně pomalu, elegantně, s hlavou vzhůru a evidentně beze stresu. Takto klidné zvíře pak velmi dobře prodá své přednosti.

Posuzování se ujal judge Marco Ladina, kterého jsme měli  možnost vidět již při hodnocení krav ve Švýcarsku či Španělsku a samozřejmě mnohokrát v Itálii.

Z původů předváděných jalovic je patrné, že se italští chovatelé orientují silně na genetiku z USA a Kanady. Z býků, které známe a využíváme zde, vyčnívly dcery pro Chrome, Avon a Lemonhead. Špičková zvířata už tradičně předvedl Davide Errera a Farma rodiny Zilocchi. Tentokát jim však "vypálili rybník" chovatelé z farmy Baruffini s úžasnou pětiletou krávou DEL PRIMERO SALLY, která se stala grandšampionkou.

Kompletní výsledky a fotografie vítězek naleznete zde, na webových stránkách ANAFIBJ.

Petr Zajíček

Vítězka seniorek a grandšampionka Baruf Del Primero Sally (Primero)
 

Juniorská šampionka Zial Tequila Rosalin (Tequila) 
 

Vítězka mezitřídy C.M.E Chrome Vanessa (Chrome)